KURMAY YAPI ENDÜSTRİ ve İŞLETMECİLİK A.Ş.

 

Hayrettin NUHOĞLU

İnşaat Mühendisi - İşletme Uzmanı

Yönetim Kurulu Başkanı.

25.07.1953 de Trabzon’un Hayrat ilçesinde doğdu.Hayrat Merkez İlkokulu ve Of Şehit Ahmet Türkkan Ortaokulundan sonra İstanbul Haydarpaşa Lisesini 1970 yılında bitirdi. Yıldız Teknik Üniversitesinden (İDMMA) İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu. Bir süre Kadıköy’de " Nuhoğlu Mühendislik Mimarlık " bürosunda 3 arkadaşıyla birlikte çalıştı. Bu sırada 1978 yılında Müteahhitlik yapmaya başladı.

1980-81 yıllarında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi, İşletme İktisadı Enstitüsü’nü tamamladı.1981 sonunda Isparta’da kısa dönem askerlik yaptı. Hayrettin NUHOĞLU firmasıyla müteahhitliğe devam ederek YSE, SSK, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Türk Hava Yolları Petrol Ofisi ve çeşitli Belediyelerden aldığı inşaat ihalelerini tamamladı. Aynı zamanda Yap - Sat tabir edilen özel inşaatçılığı da devam ettirmiştir.1985 yılında menba suyu sahasına girerek SUTAŞ A.Ş.’yi kurdu.1987 yılında KURMAY YAPI Endüstri ve İşletmecilik A.Ş.’yi kurdu.Daha sonraları karnesini bu şirkete devrederek şahıs firmasını kapattı.1991 yılında YETUR A. Ş.’yi kurarak Turizm ve yemek sektörüne girdi. Mesleki, sosyal, kültürel, eğitim ve yöresel bir çok dernek ve vakıfta kuruculuk, yönetim kurulu üyeliği ve başkanlık görevlerinde bulundu. Halen bazı görevleri devam etmektedir. 1990 yılında Edebiyat Öğretmeni Zeliha ÖZDEMİR hanımla evlendi. S.Selen, Gökçe Gül ve Osman Oğuz adında üç çocuk babasıdır.

 

Mustafa NUHOĞLU

Makine Mühendisi

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

01.02.1956 da Trabzon’un Hayrat ilçesinde doğdu. İlkokulu Hayrat Merkez ilkokulunda , Ortaokul ve Lise öğrenimini ise Of Şehit Ahmet Türkkan Lisesinde okudu. 1984 de Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirdi. Yedek Subay Jandarma olarak Diyarbakır’da askerlik görevini yaptı.

1985 de Hayrettin NUHOĞLU öncülüğünde kurulan SUTAŞ A.Ş. de Genel Müdür Yardımcısı olarak Yöneticilik yaptı. 1987 de kurulan KURMAY YAPI Endüstri ve İşletmecilik A.Ş.’nin kurucu üyesi ve yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır. Nuhoğlu ve Aile Yakınları Vakfı Denetim Kurulu Üyesidir. Of Hayrat Kültür ve Yardımlaşma Derneği Anadolu Yakası Yönetim Kurulu üyesidir. Evli, Elif ve Behram Mete adında iki çocuk babasıdır.

 

ZELİHA NUHOĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi

08.09.1967 de İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. İlkokulu Fatih Kâtip Kasım İlkokulunda, ortaokul ve lise öğrenimini ise Erenköy Kız Lisesinde tamamladı.

1988 de İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Bir süre özel eğitim kurumlarında öğretmenlik yaptı. 1990 yılında İnşaat Mühendisi – İşletme Uzmanı Hayrettin NUHOĞLU ile evlendi. Süheyla Selen, Gökçe Gül ve Osman Oğuz adında üç çocuk annesidir. Sosyal, kültürel, eğitim amaçlı dernek ve vakıflarda görev aldı. Halen Haydarpaşa Lisesinde Okul Aile Birliğinde görevine devam etmektedir.